Jag har precis nattat den här sötnosen. Rutinen är att jag eller Tobias har henne i famnen och ger henne en flaska välling i vår dubbelsäng. När den är slut lägger vi henne (alltid vaken!) i sin spjälsäng med ett gosedjur och säger god natt. Ikväll sa jag "God natt Nelly, mamma älskar dig". Som svar får jag ett jätteleende och ett par läppar som formar en pussmun och ger en luftpuss. Alltså, tror ni att jag smälte?
I dag fick jag dåligt samvete över alla snabbnudlar och pannkakor (dock aldrig färdiga microrätter, så långt har jag inte sjunkit i träsket den här gången!) och gjorde med hjälp av Julia biffar och köttfärssås av 2 kg köttfärs. Så himla skönt att fylla kyl och frys med vettig mat som räcker några dagar. Nu kan jag återgå till städning, packning och poddande... God natt!
3 kommentarer:
Förstår att du smälte! Gullrumpan...
2016-03-09keyun
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
rolex watches
coach outlet
p90x
kobe 9
coach factory outlet
louboutin pas cher
tiffany and co
louis vuitton outlet stores
toms outlet
michael kors outlet
nike trainers uk
nike trainers
michael kors outlet online
gucci outlet
jordan 4 toro
kobe 11
cheap jordans
louis vuitton handbags
ugg boots
ugg outlet
louis vuitton
michael kors outlet online
coach outlet store online
polo ralph lauren
polo ralph lauren outlet
jordan 8
ugg outlet
oakley outlet
true religion jeans sale
abercrombie outlet
coach outlet
ugg boots
ralph lauren outlet
ugg boots
louis vuitton handbags
air jordans
cheap oakley sunglasses
I am very interested in this post, everyone should know it more, wish you success. The author of this post is admirable, it brings a lot of emotion to everyone reading it, let's share it more widely.
abcya online, jogo io online, friv Games online 2019, cá koi mini
Skicka en kommentar